09-12-2014 21:56

Μαρτίνος, Περάκη οι MVP

Με την συμμετοχή 47 ομάδων ολοκληρώθηκε η 6 αγωνιστική τού beachvolleyleaguechampionship 2014-15 που διοργάνωσε ο Παύλος Μπελιγράτης την Κυριακή 7 Δεκεμβρίου στον αθλητικό πολυχώρο animaclub στην Ανάβυσσο.

Το πρωτάθλημα τέλη υπό την αιγίδα της ΕΣΑΠ η οποία είναι συμπαραστάτης σε αυτή την καινοτόμο προσπάθεια.

Η 6 αγωνιστική τού beachvolleyleaguechampionship είχε τα εξής χαρακτηριστικά:
ΜVP αντρών για την 6 αγωνιστική τού πρωταθλήματος ο Παντελής Μαρτίνος που επικράτησε στο τελικό του μικτού golden και αγωνίστηκε στο τελικό των αντρών.

ΜVP γυναικών στην 6 αγωνιστική η Άννα Μαρία Περάκη που αγωνίστηκε για πρώτη φορά σε δυο τελικούς golden στις κατηγορίες μικτού και γυναικών.

Την εξαιρετική εμφάνιση των αδερφών Φαραντζού που κατέκτησαν για δεύτερη φορά τουρνουά γυναικών στην κατηγορία silver γυναικών

Την πρώτη οικογενειακή μάχη σε τελικό μικτού στην κατηγορία silver των Μανιουδάκη - Καστορίνη και Σαμποριανάκη - Καστορίνη

Την εξαιρετική αγωνιστική παρουσία των Παπαδόπουλο-Γκάσδαγλη και την πρώτη συμμετοχή σε τελικό αντρών

Την εξαιρετική αγωνιστική παρουσία των Μπαλοδήμο-Ρέγκο και την επικράτηση τούς στο τελικό silver αντρών

Την βράβευση των νικητών Φθινοπώρου για το πρωτάθλημα μικτού των ομάδων Ποθητάκης-Μπενάκη (x-tremestores) και Μπούμπα- Κόρου έπειτα από ισοβαθμία..

Την βράβευση των πρωταθλητών φθινοπώρου αντρών Ποθητάκη-Νίτη (x-tremestores) για την κατάκτηση της πρώτης θέσης οι νικητές μοιράστηκαν δώρα από τους χορηγούς μας korre μπάλες mikasa και Ανδριανόπουλος stores στον Πειραιά

Τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος έχουν ως εξής:

Στον τελικό των αντρών golden οι Ποθητάκης-Αλεβιζάκης επικράτησαν με 2-0 των Μαρτίνο-Κυρίτση

Στον τελικό των αντρών silver οι Μπαλοδήμος-Ρέγκος επικράτησαν με 2-0 των Παπαδόπουλο-Γκάσδαγλη

Στον τελικό του μικτού golden οι Μαρτίνος-Καπόλου επικράτησαν με 2-0 των Γεωργούλα-Περάκη

Στον τελικό του μεικτού silver οι Μανιουδάκης-Καστορίνη επικράτησαν με 2-1 των Σαμποριανάκη-Καστορίνη

Στο τελικό των γυναικών golden οι Μπενάκη-Κόρου επικράτησαν με 2-1 των Περάκη-Καραγιάννη

Στον τελικό silver γυναικών οι Φαράντζου-Φαράντζου επικράτησαν με 2-0 των Καυμενάκη-Περόλιου

Η επόμενη αγωνιστική τού πρωταθλήματος θα διεξαχθεί Στις 11 Ιανουαρίου στο wall στην Παλλήνη υπό την εποπτεία του Μιχάλη Τριανταφυλλίδη...