• JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 1201
08-08-2014 17:50

Ηττήθηκαν και περιμένουν αντίπαλο οι Κότσι, Ζούπα

Δεν έκαναν παιχνίδι ανάλογο του πρώτου οι Κοτσιλιάνος, Ζουπάνης, οι οποίοι ηττήθηκαν στο δεύτερο παιχνίδι τους στο τουρνουά Satellite της CEV που διεξάγεται στο Βαντούζ του Λιχτενστάιν.
Η Εθνική ομάδα ηττήθηκε με 2-0 (21-19, 21-16) από τους Αυστριακούς Βίντερ και Πετούτσχινγκ.
Αυτό που φάνηκε να επηρέασε τη συνέχεια ήταν η απώλεια του πρώτου σετ, όταν οι δύο ομάδες πήγαιναν πόντο, πόντο, αλλά στο 19-18 μια άουτ επίθεση του Κοτσιλιάνου έδωσε αέρα δύο πόντων στους Αυστριακούς που πήραν το σετ και ξεκίνησαν εντυπωσιακά το β’ σετ (4-0, 7-2) και πήραν τη νίκη.

Αργά το βράδυ η Ελληνική ομάδα θα μάθει τον αντίπαλο της στον επόμενο γύρο καθώς αύριο θα αντιμετωπίσει στις 14:00 ώρα Ελλάδος τον νικητή του αγώνα Ντρέσλερ/Κούνερτ (Αυστρία) – Φουξ/Κασμάρεκ (Γερμανία).