Ήταν η πρώτη φορά που συναντιούνται 2 γερμανικές ομάδες σε τελικό Γκραντ Σλαμ της FIVB και οι δύο αθλήτριες απολαμβάνουν το πρώτο τους χρυσό μετάλλιο στην συγκεκριμένη διοργάνωση. Οι Χόλτουικ / Σέμλερ αγωνίζονται μαζί από το 2006, έχοντας 1 χρυσό μετάλλιο σε τουρνουά Όπεν.
No. | Local | Court | Team A | Team B | Result | Dur. | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Date | Time | ||||||
Final 1st Place | |||||||
72 | 13-Jul | 13:30 | 1 | Borger-Büthe GER [8] | Holtwick-Semmler GER [14] | 0-2 (22-24, 16-21) | 0:40 |
Final 3rd Place | |||||||
71 | 13-Jul | 11:00 | 1 | Kolocova-Slukova CZE [3] | Juliana-Antonelli BRA [6] | 2-0 (27-25, 21-19) | 0:51 |
Semi-finals | |||||||
70 | 12-Jul | 16:00 | 1 | Holtwick-Semmler GER [14] | Juliana-Antonelli BRA [6] | 2-0 (22-20, 27-25) | 0:48 |
69 | 12-Jul | 15:00 | 1 | Borger-Büthe GER [8] | Kolocova-Slukova CZE [3] | 2-1 (21-18, 21-23, 15-11) | 0:52 |
Round 3 | |||||||
68 | 12-Jul | 12:00 | 1 | Juliana-Antonelli BRA [6] | Zumkehr-Heidrich SUI [9] | 2-1 (11-21, 21-16, 15-8) | 0:48 |
67 | 12-Jul | 12:00 | 2 | Holtwick-Semmler GER [14] | Wang Fan-Yue Y. CHN [11] | 2-0 (21-19, 24-22) | 0:47 |
66 | 12-Jul | 11:00 | 2 | Bansley-Pavan CAN [23] | Kolocova-Slukova CZE [3] | 1-2 (21-19, 19-21, 9-15) | 0:54 |
65 | 12-Jul | 11:00 | 1 | Seixas-Agatha BRA [4] | Borger-Büthe GER [8] | 0-2 (15-21, 10-21) | 0:34 |
Round 2 | |||||||
64 | 11-Jul | 18:30 | 1 | Zumkehr-Heidrich SUI [9] | Walsh-Ross USA [1] | 2-0 (21-19, 21-15) | 0:39 |
63 | 11-Jul | 18:30 | 4 | Hansel-Schwaiger S. AUT [21] | Juliana-Antonelli BRA [6] | 1-2 (14-21, 21-18, 10-15) | 0:49 |
62 | 11-Jul | 18:30 | 3 | Bonnerova-Hermannova CZE [31] | Wang Fan-Yue Y. CHN [11] | 0-2 (14-21, 10-21) | 0:29 |
61 | 11-Jul | 17:30 | 2 | Fopma-Pavlik USA [29] | Holtwick-Semmler GER [14] | 1-2 (10-21, 21-18, 13-15) | 0:45 |
60 | 11-Jul | 17:30 | 3 | Liliana-Baquerizo ESP [2] | Kolocova-Slukova CZE [3] | 0-2 (16-21, 13-21) | 0:36 |
59 | 11-Jul | 17:30 | 4 | Bansley-Pavan CAN [23] | Laboureur-Schumacher GER [24] | 2-1 (13-21, 21-17, 21-19) | 0:57 |
58 | 11-Jul | 17:30 | 1 | Goricanec-Hüberli SUI [28] | Borger-Büthe GER [8] | 1-2 (11-21, 21-18, 9-15) | 0:51 |
57 | 11-Jul | 18:30 | 2 | Lima-Fernanda BRA [15] | Seixas-Agatha BRA [4] | 0-2 (15-21, 16-21) | 0:38 |
Round 1 | |||||||
56 | 11-Jul | 12:30 | 1 | Y.Y. Ma-X. Y. Xia CHN [30] | Zumkehr-Heidrich SUI [9] | 0-2 (19-21, 10-21) | 0:35 |
55 | 11-Jul | 14:30 | 2 | Juliana-Antonelli BRA [6] | Day-Summer USA [16] | 2-1 (16-21, 21-18, 20-18) | 1:01 |
54 | 11-Jul | 13:30 | 2 | Ludwig-Sude GER [7] | Bonnerova-Hermannova CZE [31] | 1-2 (21-15, 21-23, 13-15) | 0:49 |
53 | 11-Jul | 12:30 | 4 | Carol-Maria Clara BRA [17] | Holtwick-Semmler GER [14] | 1-2 (21-14, 20-22, 15-17) | 0:56 |
52 | 11-Jul | 12:30 | 2 | Liliana-Baquerizo ESP [2] | Gallay-Klug ARG [20] | 2-0 (21-18, 21-16) | 0:44 |
51 | 11-Jul | 12:30 | 3 | Laboureur-Schumacher GER [24] | Fendrick-Sweat USA [12] | 2-0 (21-19, 21-18) | 0:32 |
50 | 11-Jul | 13:30 | 1 | Goricanec-Hüberli SUI [28] | Candelas-Revuelta MEX [27] | 2-1 (21-18, 17-21, 15-12) | 0:54 |
49 | 11-Jul | 14:30 | 1 | Seixas-Agatha BRA [4] | Forrer-Vergé-Dépré SUI [10] | 2-1 (18-21, 21-16, 15-13) | 0:53 |
Pool H | |||||||
48 | 10-Jul | 12:00 | 3 | Laboureur-Schumacher GER [24] | Brzostek-Kolosinska POL [25] | 2-0 (21-18, 21-17) | 0:37 |
47 | 10-Jul | 12:00 | 1 | Borger-Büthe GER [8] | Zumkehr-Heidrich SUI [9] | 2-1 (18-21, 21-18, 15-13) | 0:58 |
32 | 09-Jul | 12:00 | 1 | Zumkehr-Heidrich SUI [9] | Brzostek-Kolosinska POL [25] | 2-0 (21-16, 22-20) | 0:39 |
31 | 09-Jul | 12:00 | 3 | Borger-Büthe GER [8] | Laboureur-Schumacher GER [24] | 2-1 (21-18, 19-21, 19-17) | 0:58 |
16 | 09-Jul | 17:00 | 1 | Zumkehr-Heidrich SUI [9] | Laboureur-Schumacher GER [24] | 0-2 (12-21, 18-21) | 0:37 |
15 | 09-Jul | 17:00 | 2 | Borger-Büthe GER [8] | Brzostek-Kolosinska POL [25] | 2-0 (21-12, 21-16) | 0:32 |
Pool G | |||||||
46 | 10-Jul | 14:00 | 3 | Bansley-Pavan CAN [23] | Ukolova-Prokopeva RUS [26] | 0-2 (14-21, 18-21) | 0:37 |
45 | 10-Jul | 14:00 | 1 | Ludwig-Sude GER [7] | Forrer-Vergé-Dépré SUI [10] | 2-1 (21-18, 16-21, 15-12) | 0:49 |
30 | 09-Jul | 16:00 | 1 | Forrer-Vergé-Dépré SUI [10] | Ukolova-Prokopeva RUS [26] | 2-1 (23-25, 21-19, 15-13) | 0:53 |
29 | 09-Jul | 16:00 | 2 | Ludwig-Sude GER [7] | Bansley-Pavan CAN [23] | 1-2 (21-17, 19-21, 16-18) | 0:55 |
14 | 09-Jul | 11:00 | 1 | Forrer-Vergé-Dépré SUI [10] | Bansley-Pavan CAN [23] | 1-2 (17-21, 21-15, 15-17) | 0:54 |
13 | 09-Jul | 11:00 | 3 | Ludwig-Sude GER [7] | Ukolova-Prokopeva RUS [26] | 2-0 (21-15, 21-16) | 0:30 |
Pool F | |||||||
44 | 10-Jul | 12:00 | 4 | Broder-Valjas CAN [22] | Candelas-Revuelta MEX [27] | 0-2 (21-23, 17-21) | 0:40 |
43 | 10-Jul | 12:00 | 2 | Juliana-Antonelli BRA [6] | Wang Fan-Yue Y. CHN [11] | 1-2 (16-21, 21-14, 13-15) | 0:58 |
28 | 09-Jul | 18:00 | 3 | Wang Fan-Yue Y. CHN [11] | Candelas-Revuelta MEX [27] | 2-0 (21-10, 21-14) | 0:32 |
27 | 09-Jul | 18:00 | 4 | Juliana-Antonelli BRA [6] | Broder-Valjas CAN [22] | 2-0 (21-13, 21-16) | 0:38 |
12 | 09-Jul | 13:00 | 4 | Wang Fan-Yue Y. CHN [11] | Broder-Valjas CAN [22] | 2-0 (21-18, 21-15) | 0:20 |
11 | 09-Jul | 13:00 | 2 | Juliana-Antonelli BRA [6] | Candelas-Revuelta MEX [27] | 2-0 (21-14, 21-19) | 0:37 |
Pool E | |||||||
42 | 10-Jul | 13:00 | 1 | Hansel-Schwaiger S. AUT [21] | Goricanec-Hüberli SUI [28] | 2-0 (21-17, 21-17) | 0:43 |
41 | 10-Jul | 13:00 | 3 | Meppelink-Van Iersel NED [5] | Fendrick-Sweat USA [12] | 1-2 (15-21, 21-18, 14-16) | 0:55 |
26 | 09-Jul | 18:00 | 1 | Fendrick-Sweat USA [12] | Goricanec-Hüberli SUI [28] | 0-2 (17-21, 19-21) | 0:36 |
25 | 09-Jul | 18:00 | 2 | Meppelink-Van Iersel NED [5] | Hansel-Schwaiger S. AUT [21] | 2-1 (29-31, 21-13, 22-20) | 1:02 |
10 | 09-Jul | 13:00 | 3 | Fendrick-Sweat USA [12] | Hansel-Schwaiger S. AUT [21] | 1-2 (21-17, 19-21, 16-18) | 0:58 |
9 | 09-Jul | 13:00 | 1 | Meppelink-Van Iersel NED [5] | Goricanec-Hüberli SUI [28] | 0-2 (16-21, 11-21) | 0:36 |
Pool D | |||||||
40 | 10-Jul | 13:00 | 4 | Gallay-Klug ARG [20] | Fopma-Pavlik USA [29] | 1-2 (17-21, 28-26, 12-15) | 0:58 |
39 | 10-Jul | 13:00 | 2 | Seixas-Agatha BRA [4] | Bawden-Clancy AUS [13] | 2-0 (21-17, 21-15) | 0:38 |
24 | 09-Jul | 17:00 | 3 | Bawden-Clancy AUS [13] | Fopma-Pavlik USA [29] | 0-2 (17-21, 11-21) | 0:32 |
23 | 09-Jul | 17:00 | 4 | Seixas-Agatha BRA [4] | Gallay-Klug ARG [20] | 2-1 (22-20, 12-21, 15-13) | 0:54 |
8 | 09-Jul | 12:00 | 4 | Bawden-Clancy AUS [13] | Gallay-Klug ARG [20] | 0-2 (15-21, 23-25) | 0:40 |
7 | 09-Jul | 12:00 | 2 | Seixas-Agatha BRA [4] | Fopma-Pavlik USA [29] | 1-2 (21-14, 14-21, 12-15) | 0:48 |
Pool C | |||||||
38 | 10-Jul | 14:00 | 4 | Menegatti-Orsi Toth ITA [19] | Y.Y. Ma-X. Y. Xia CHN [30] | 2-1 (16-21, 21-18, 15-13) | 0:50 |
37 | 10-Jul | 14:00 | 2 | Kolocova-Slukova CZE [3] | Holtwick-Semmler GER [14] | 2-1 (17-21, 21-19, 15-13) | 0:58 |
22 | 09-Jul | 16:00 | 3 | Holtwick-Semmler GER [14] | Y.Y. Ma-X. Y. Xia CHN [30] | 0-2 (19-21, 20-22) | 0:39 |
21 | 09-Jul | 16:00 | 4 | Kolocova-Slukova CZE [3] | Menegatti-Orsi Toth ITA [19] | 2-1 (21-19, 17-21, 15-8) | 0:50 |
6 | 09-Jul | 11:00 | 4 | Holtwick-Semmler GER [14] | Menegatti-Orsi Toth ITA [19] | 2-1 (21-11, 14-21, 16-14) | 0:50 |
5 | 09-Jul | 11:00 | 2 | Kolocova-Slukova CZE [3] | Y.Y. Ma-X. Y. Xia CHN [30] | 2-0 (21-14, 21-17) | 0:40 |
Pool B | |||||||
36 | 10-Jul | 15:00 | 4 | Dubovcova-Nestarcova SVK [18] | Bonnerova-Hermannova CZE [31] | 2-1 (21-19, 17-21, 15-9) | 0:45 |
35 | 10-Jul | 15:00 | 2 | Liliana-Baquerizo ESP [2] | Lima-Fernanda BRA [15] | 0-2 (21-23, 11-21) | 0:40 |
20 | 09-Jul | 15:00 | 4 | Lima-Fernanda BRA [15] | Bonnerova-Hermannova CZE [31] | 2-0 (21-15, 21-17) | 0:34 |
19 | 09-Jul | 15:00 | 2 | Liliana-Baquerizo ESP [2] | Dubovcova-Nestarcova SVK [18] | 2-0 (21-9, 21-16) | 0:29 |
4 | 09-Jul | 10:00 | 3 | Lima-Fernanda BRA [15] | Dubovcova-Nestarcova SVK [18] | 2-1 (18-21, 21-19, 24-22) | 1:02 |
3 | 09-Jul | 10:00 | 1 | Liliana-Baquerizo ESP [2] | Bonnerova-Hermannova CZE [31] | 1-2 (21-16, 21-23, 15-17) | 0:56 |
Pool A | |||||||
34 | 09-Jul | 10:00 | 4 | Carol-Maria Clara BRA [17] | Arvaniti-Tsiartsiani GRE [32] | 2-0 (21-15, 21-16) | 0:36 |
33 | 09-Jul | 10:00 | 2 | Walsh-Ross USA [1] | Day-Summer USA [16] | 2-0 (22-20, 21-19) | 0:39 |
18 | 10-Jul | 15:00 | 3 | Day-Summer USA [16] | Arvaniti-Tsiartsiani GRE [32] | 2-1 (21-18, 15-21, 15-13) | 0:51 |
17 | 10-Jul | 15:00 | 1 | Walsh-Ross USA [1] | Carol-Maria Clara BRA [17] | 2-1 (27-25, 20-22, 15-8) | 1:03 |
2 | 09-Jul | 15:00 | 3 | Day-Summer USA [16] | Carol-Maria Clara BRA [17] | 1-2 (18-21, 22-20, 12-15) | 0:52 |
1 | 09-Jul | 15:00 | 1 | Walsh-Ross USA [1] | Arvaniti-Tsiartsiani GRE [32] | 2-0 (21-19, 21-16) | 0:35 |